Fenerbahçe Başkan Vekili Erol Bilecik sert çıktı: 2 Nisan’da bu işi yapacağız

Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Erol Bilecik, camianın kilitlendiği 2 Nisan’daki Olağanüstü Genel Kurul toplantısı öncesi FBTV’ye açıklamalarda bulundu. 

Erol Bilecik’in açıklamaları şöyle: “Olağanüstü Genel Kurul kararımız, sadece Trabzonspor maçıyla ilgili değildir. Adaletsizliğin en uç noktası, adaletsizliğin adıl sayılmasıdır. Fenerbahçe olarak geldiğimiz nokta tam olarak budur. Adaletsizliğin en uç noktasını yaşıyoruz şu an. Denizlispor maçı, 3 Temmuz 2011, otobüs kurşunlanması, 28 şampiyonluk meselesi, Riyad’da yaşanan olay… Türk spor tarihinde milat sayılabilecek bütün olumsuz örnekler ne tesadüf ki Fenerbahçe üzerinden yaşanmakta. Camia olarak sabrımız kalmadı.”

‘DÜNYANIN EN BÜYÜK SPOR KULÜBÜYÜZ’

”Sporda biz 12 branşta uğraşıyoruz. Ya şampiyonuz, ya final oynayan bir takımız. Bu uzun yıllardır devam eden, bizim DNA’mızda olan bir şey. Yetiştirdiği sporcular, bu ülkenin geleceğine dair ışık tutan gençlerin bir anlamda yolunun geçtiği, ortak spor kulübünün Fenerbahçe olduğunu görüyoruz. Dünyanın en büyük spor kulübü unvanının ete – kemiğe bürünmüş bir unvan olarak görüyoruz.”

‘BÖYLE BİR ŞEY OLABİLİR Mİ?’

”Başkanımızın uzun süredir ana gündeme özellikle anlatmaya çalıştığı ana nokta şu, Fenerbahçe oyunun içinde kalsın ama yarışmacı olmasın. Böyle bir dünya yok. Özellikle Türkiye’nin daha fazla gündeminde olan futbolda bizi tutmaya çalıştıkları nokta bu. Oyunun içinde kal ama yarışmanın içinde kalma. Böyle bir şey olabilir mi?”

‘2 NİSAN TARİHİNDE BU İŞİ YAPACAĞIZ’

“Geçen hafta pazartesi günü yönetim kurulu toplantısının ardından sayın başkanın açıkladığı gibi, 2 Nisan tarihinde bu işi yapacağız ve muazzam bir çoğunlukla olağanüstü genel kurulu yapacağız. Çağrımızın 3 tane amacı vardır. Fenerbahçe’ye yapılan haksızlıklar, camia olarak kenetlenerek bunun bir görüş alışverişini yapmak istiyoruz. Özellikle son gelişmeleri sorgulamak istiyoruz. Genel kurulumuzdan bu yetkiyi yönetim olarak alalım istiyoruz. Ondan sonra da biz gerekli olan hazırlıklarımızı yapmaya hazırız.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x