Galatasaray’dan Ali Koç’a suç duyurusu

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Galatasaray zaferinin ardından Rams Park’a geldi. Sarı-lacivertli kulübün Başkanı, oyuncularla beraber sahaya çıkarak galibiyeti kutladı. Stadyum yönetimi, tezahüratlar üzerine boş stadyumda müzik sesini açtı. Bazı Galatasaraylı idareciler sahaya girdi. Gerilim giderek büyüdü. İşte yaşananlar…

GALATASARAY’DAN ALİ KOÇ’A SUÇ DUYURUSU

Galatasaray Kulübü Genel Sekreteri Eray Yazgan, derbi sonrası yaşananlar ile ilgili suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

Ali Koç’a suç duyurusunda bulunduklarını söyleyen Yazgan, “Ali Koç normal bir vaziyette değildi. Kendini kaybetmiş bir vaziyetteydi. Biz bu haksızlığın hukuksuzluğun takipçisi olacağız. Kendisi hakkında suç duyurusunda bulunduk. Umarım kullandığı ifadeleri Savcılık önünde de kullanır. Madem mertlikten bahsediyor o zaman mertçe kullandığı ifadeleri savcılık önünde de söylesin. Öyle bir provokasyona, böyle bir şeye gerek yoktu” ifadelerini kullandı.

“BANA MEYDAN MI OKUYOR?”

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç basın mensuplarına açıklamalar yaparken, Dursun Özbek’in sert sözlerine de yanıt verdi. Koç yaşanan olaylara açıklık getirirken, “Dursun Özbek, bana meydan mı okuyor? Biz, 2 senedir televizyonda tartışalım istiyoruz. Galatasaray TV de buna dahil, ekrana çıkmaya hazırım. Bu kulüp bir maç kazandığı zaman son derece alaycı, kibirli ve kinayeli konuşmalar yapar. Biz, bir gün öyle bir gün böyle değiliz. İstiyorlarsa yarın çıkalım ekrana, konuşalım. Bir Galatasaraylı yönetici, benim elimi ısırabilir mi? Şaka mı yapıyorsunuz? Siz, rakiplerinize saygı duymaz, alay eder, dalga geçerseniz bu muameleyi de kabul etmek zorundasınız. Biz oraya bir hatıra için çıktık, engellemeye çalışanları da yolundan çektik. Bu kadar basit.” ifadelerini kullandı.

SELAHATTİN BAKİ’DEN AÇIKLAMA

Fenerbahçeli yönetici Selahattin Baki yaşanan olayların ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Baki, “Bu, herhangi bir derbi galibiyeti gibi değildi. Çok daha önemliydi. İtile kakıla buralara getirilen rakibimizle er meydanına çıktık. Herkes aradaki farkı gördü. Kazandık diye hakemi unutacak değiliz. Hem Galatasaray’ı, hem bütün Fenerbahçe düşmanlarını, hem de hakemi yendik.” sözlerini söyledi.

“3 SANİYELİK BİR ŞEY”

Ali Koç’la yaşadığı diyaloğu da açıklayan Selahattin Baki, “Görüyorum ki başkanımla yaşanan 5 saniyelik bir tartışma gündeme oturmuş. Bizim dışarı çıkmamıza izin verilmediği için ortamın gerilme ihtimali vardı. Başkan özellikle beni uyardı, bir tek sen bir şey yapmayacaksın dedi. Sağ elinde kan gördüm, başkanımıza doğru hamle yapan birini gördüm. Onun sonrasında olan bir durum. Bizim üstümüzden gündem yaratmaya kalkmasınlar, biz siyasetçilere yanağımızı okşatmıyoruz. Başkanımızla yaşadığımız 3 saniyelik bir şey.” ifadelerini kullandı.

“DELİKANLILIĞIN VARSA GEL…”

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, yaşanan olayların ardından Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’a oldukça sert yanıtlar verdi. Özbek, basın mensuplarına yaptığı açıklamalarda, “Ali Koç’un yaptıkları, 40-50 kişiyle buraya gelip burada çalışanları darp etmesi, ağza alınmayacak galiz küfürler söylemesi kabul edilecek şeyler değil. Sözde polis koruması altındayız. Ali Koç bu cesareti nereden alıyor? Yok hakemleri tartaklayın, peşine düşün diyen bu zat maç bittikten sonra belli bir güruhla buraya geliyor. Maçta yok. Buraya gelip insanları tartaklama haddini nereden buluyorsun? Polisler nerede? Ali Bey’in sahaya çıkmasındaki maksat ne? Bu provokasyon ne? “İnsanlara burada ağza alınmayacak küfürler etmiş. Darp etmiş. Eğer şu kadar cesaretin, delikanlılığın varsa gel, buradayım.” ifadelerini kullandı.

DURSUN ÖZBEK’İN ŞOFÖRÜ DARBE ALDI

Başkan Ali Koç’un da yer aldığı sahada uzun süre kavga yaşandı. Saha içindeki kavgada Başkan Ali Koç ve statta bulunan Fenerbahçeli yöneticilerin tamamı zeminde bulunurken, Galatasaray genel sekreteri Eray Yazgan, stat müdürü ve yetkililer ile Başkan Dursun Özbek’in şoförünün darbe aldığı görüldü. Galatasaray olayların daha da büyümememi için stadın ışıklarını söndürdü. Olaylar koridorlarda ve Fenerbahçe takım otobüsü stattan ayrılırken de devam etti.

SELAHATTİN BAKİ’NİN YAKASINA YAPIŞTI

O sırada Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un kendi yönetici Selahattin Baki’ye de tepki gösterdiği ve sakinleştirmek için yakasına yapıştığı da dikkatlerden kaçmadı.

Ali Koç’un Baki’ye “Sana sus dediğimde susacaksın.” sözleriyle serzenişte bulunduğu gözlendi.

ALİ KOÇ: HAYDİ BİTTİ İŞİMİZ

Olayların yatışmasının ardından yeniden içeriye giren Fenerbahçe Başkanı Ali Koç bu sırada, “Haydi bitti işimiz, gidebiliriz.” ifadelerini kullandı.

ALİ KOÇ’TAN GALATASARAYLI YÖNETİCİYE: DAYAK YİYECEKSİN

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un Galatasaray Genel Sekreteri Eray Yazgan ile gerginlik yaşadığı ortaya çıktı. Sarı Lacivertliler’in Başkanı yaşanan olaylar sırasında Yazgan’a “Buradan çıkmazsan dayak yiyeceksin” dediği öğrenildi.

ORTALIK KARIŞTI

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, yöneticiler ve futbolcular Rams Park çimlerinde galibiyeti kutladı. Stadyum yönetimi, tezahüratlar üzerine boş stadyumda müzik sesini açtı.

Bazı Galatasaraylı idareciler sahaya girdi. İki taraf arasında gerginlik çıktı. Polis güçleri olaya müdahale etti.

Kısa bir sürenin ardından Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, yöneticiler ve futbolcular içeriye girdi. Gerginlik de sona erdi.

SAHA ORTASINDA ARBEDE

Fenerbahçe takımı soyunma odasından sonra tekrar sahaya çıkarak galibiyeti taraftarı ile kutladı. Bu esnada Fenerbahçe takımı ve yöneticilerinin tekrar sahaya çıkmaları Galatasaraylı görevliler tarafından engellenmeye çalışılsa da sarı-lacivertliler sahaya girdi ve Fenerbahçe Bayrağı açtı. Futbolculardan İrfan Can Eğribayat ve Mert Hakan Yandaş sahanın ortasında ellerindeki Fenerbahçe Bayrağı’nı havaya kaldırırken, o esnada yan taraflarında arbede yaşandı.

ALİ KOÇ RAMS PARK’A GİTTİ

Süper Lig’in 37. haftasında Fenerbahçe, Galatasaray’a konuk oldu. Sarı-lacivertliler, Çağlar Söyüncü’nün golüyle 1-0 kazanarak puanını 96’ya yükseltti. Son olarak ligin 11. haftasında Trabzonspor’a 3-2 kaybeden Kanarya, daha sonrasında ligde oynadığı 26 maçı kaybetmedi.

Maçın ardından Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Rams Park’a geldi. Koç, soyunma odasına takımın yanına gitti.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x